Podróże busem po Europie to doskonały sposób na spędzenie idealnych wakacji. Jest to forma spędzania czasu, która cechuje się dużym komfortem i łatwością. To coś dla tych, którzy nie lubią nerwów, których może przysporzyć wybranie się w podróż własnym samochodem. Tankowanie paliwa, dolewanie oleju, nie mówiąc o ryzyku jazdy w innym kraju, czy konieczności znalezienia mechanika. No a skoro mowa o letnich podróżach, to wśród potencjalnych ryzyk mamy także korki. To wszystko sprawia, że oferta podróżowania autobusem po Europie wydaje się być bardzo atrakcyjna.

Przede wszystkim swoboda – decydując się na tę formę podróżowania ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia. Nie musimy martwić się niczym, ponieważ w każdym momencie możemy kupić bilet i pojechać w wybrane przez nas miejsce. Co jest dużą zaletą podróżowania busem, cena zazwyczaj nie rośnie wraz ze zbliżającym się terminem podróży. Dzięki temu nie ma konieczności wcześniejszej rezerwacji biletów, jak w przypadku podróży samolotowych, kiedy to decyzję o dniu i godzinie podróży musimy podjąć najczęściej wiele miesięcy wcześniej. Przejazdy busem to także wygoda – nie musimy być skupieni w czasie wielogodzinnych podróży, wystarczy zapiąć pasy i się zrelaksować.

Dzisiaj oferta przewoźników jest niezwykle bogata, a co więcej stosunkowo tania. Należy więc korzystać z dobrodziejstw współczesności, dzięki którym możemy korzystać z mało kosztownej formy zwiedzania Europy. Busy są dostępne w większości polskich miast, ponieważ oferta prywatnych przewoźników jest bardzo bogata. Wystarczy tutaj wspomnieć dobrze znane polskim pasażerom linie jak Eurolines, czy Polskibus, który obecnie działa pod znaną w całej Europie marką Flixbus.

Wygoda to drugi bardzo istotny czynnik, który zachęca do podróżowania po Europie autobusem. Większość pojazdów jest bardzo dobrze wyposażonych i jest niezwykle komfortowa. Wygodne siedzenia, klimatyzacja oraz oczywiście szybkie połączenie WIFI – to wszystko czynniki, które sprawiają, że nawet długa podróż autobusem nie musi być nieprzyjemna. Co ciekawe, wielu przewoźników oferuje także napoje i drobne przekąski w czasie podróży, co bez wątpienia wpływa na przyjemność z odbywanej trasy.
Przystanki w centrach miast to kolejna wielka zaleta podróży autobusem. W większości przypadków, kiedy decyduje się na podróż samolotem, bo musimy doliczyć do ceny przejazdu jeszcze dojazd z i do lotniska. A szczególnie w krajach zachodniej i północnej Europy mogą to być bardzo wysokie stawki. Aby to zobrazować można podać przykład dojazdu do centrum Oslo z lotniska – to może być nawet koszt 200 złotych. Oczywiście warto również pamiętać o czasie, który trzeba poświęcić na dojazdy. W takim przypadku przyjazd na dworzec w centrum miasta wydaje się być niebagatelną przewagą komunikacji autobusowej.

Podsumowując, można stwierdzić, że podróże busem po Europie to doskonały sposób na poznanie różnych zakątków Starego Kontynentu. Sposób ten jest nie tylko tani, ale również komfortowy i prosty, idealny dla turystów w każdym wieku.

Podróże busem po Europie

Nawigacja wpisu


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × jeden =