Proces przebiegu realizacji transportu ma za zadanie dostarczyć/odebrać dany ładunek/towar z punktu A do punktu B – powinien on zostać rozplanowany jeszcze przed samym wyruszeniem w trasę, poprzez określenie optymalnej trasy pozwalającej nam dotrzeć na miejsce w czasie określonym przez zleceniodawcę oraz zakończyć się w miejscu rozładunku lub pobrania towaru wypisaniem faktury. Optymalnym procesem realizacji transportu określamy działanie w którym zapewniona jest skuteczność i elastyczność w dostawie/odbiorze określonych materiałów, obniżenie kosztów transportu poprzez dostosowywanie się do nieustannie zmieniających się warunków panujących na trasie  oraz przez aktualizowanie wybranej trasy na bardziej mobilną – w przypadku wypadków drogowych, awarii, korków, nieprzejezdnych odcinków.

W przypadku przewozu bardziej złożonych lub niebezpiecznych towarów dla ruchu innych użytkowników drogi warto zadbać o zaopatrzenie się w spedytora, który ułatwi nam bezpieczny i bezinwazyjny dojazd do celu. Dzięki jego pomocy w postaci zabezpieczenia i wybrania najbardziej funkcjonalnej trasy będziemy mogli skupić się wyłącznie na jeździe i naszej ciężarówce z towarem, co jest punktem najważniejszym w przypadku przewożenia materiałów niestabilnych.

Wszystkie koszty poniesione w trakcie realizacji transportu przez kierowcę powinny być udokumentowane i przekazane firmie dla której pracuje do rozliczenia, również po samym przekazaniu/odebraniu towaru kierowca musi zadbać o wręczenie lub odebranie dokumentów potwierdzających dostawę lub odbiór towaru. Po rozliczeniu się z usługobiorcą kierowca wraca do siedziby swojej firmy, gdzie zostaje rozliczony oraz przekazuje całą dokumentację przedstawiającą dopiero co zakończone zlecenie – dopiero w tym momencie, zlecenie w postaci transportu towarów przez kierowcę zostaje uznane za wykonane.

Na samym kierowcy podczas realizacji transportu nie spoczywa jedynie sam towar oraz dostarczenie go bezpiecznie i w całości do odbiorcy. Kierowca jest także odpowiedzialny za wypisanie faktur, odebranie lub wręczenie dokumentów poświadczających odbycie się w rzeczywistości procesu przetransportowania towaru oraz udokumentowanie wszelkich swoich wydatków związanych z podróżą.

Jak przebiega proces realizacji transportu?

Nawigacja wpisu


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 7 =