Co zrobić z niechcianym samochodem, który zajmuje tylko miejsca na naszym podwórku? Niezależnie od tego, czy jest to auto sprawne, czy też powypadkowe możemy oddać go do złomowania. Warto o tym pomyśleć, ponieważ nie tylko zwolni się miejsce na terenie naszej posesji, ale także dostaniemy dodatkowo zastrzyk gotówki.

 

Jak przebiega złomowanie pojazdu?

 

Na początku kiedy mamy samochód, który nie nadaje się już do jazdy lub chcemy się go po prostu pozbyć to warto zainteresować się skupem samochodów. Doświadczeni pracownicy, którzy znają się na kasacji, przyjadą do nas i dokonają wyceny. W większości firm oferującej skup samochodów taka usługa jest bezpłatna (sprawdź przykładową ofertę:” skup samochodów Warszawa”).

Na złom możemy oddać pojazdy osobowe, ale także większe dostawcze czy też nawet samochody ciężarowe. Niektóre skupy oferują także możliwość zezłomowania motocykli, a także przyczep i naczep. Auta którymi zainteresowani są przedsiębiorcy oferujący złomowanie to auta, którymi można jeszcze jeździć oraz te które pochodzą z wypadku, a także te które mają uszkodzone różnego rodzaju części i wymagają odpowiedniej naprawy.

 

Jakie są ceny za oddanie samochodu na złom?

 

To ile otrzymamy za pojazd, który chcemy zezłomować zależy głównie od stanu w jakim on się znajduje. Tutaj nie mamy już żadnego wpływu, ponieważ wyceny dokonuje doświadczony fachowiec i to on przedstawi nam ofertę, na którą możemy się zgodzić lub też nie.

W przypadku gdy oferta będzie dla nas satysfakcjonująca od razu na miejscu podpiszemy odpowiednią umowę o sprzedaży samochodu, a gotówka zostanie na wypłacona od ręki. Dodatkowo otrzymamy niezbędne dokumenty potrzebne do wyrejestrowania pojazdu.

Warto zainteresować się złomowaniem samochodu, kiedy nasz pojazd zajmuje miejsce na osiedlowym parkingu, gdyż może nam Straż Miejska nałożyć mandat. Dodatkowo zezłomowanie samochodu, który nie nadaje się już do użytku będzie miał dobry wpływ na środowisko.

 

Jak skontaktować się z firmą oferującą skup samochodów?

 

Istnieje kilka sposobów, aby skontaktować się z firmą, która odkupi od nas auto, którego już nie potrzebujemy. Najczęściej takiej firmy poszukujemy w internecie i możemy się z nią skontaktować przez formularz zamieszczony na stronie internetowej. Tam również znajdziemy numer telefonu i za pomocą rozmowy telefonicznej również możemy zamówić wizytę przedstawiciela u siebie w domu.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest znalezienie ogłoszenia w gazecie i z takiego rozwiązania korzystają starsi klienci, którzy nie obsługują zbyt dobrze internetu, ale także możemy osobiście udać się do skupu pojazdów i poinformować o tym, że chcielibyśmy sprzedać swoje auto na złom.

Kontaktując się ze skupem samochodów warto już przygotować wszystkie szczegółowe informacje dotyczące pojazdu, abyśmy mieli pewność iż dana firma skupuje pojazdy takie, którymi dysponujemy. Czasami bywa tak, że niektóre skupy pojazdów oferują możliwość złomowania tylko określonych samochodów z danego rocznika.

Niektóre skupy pojazdów działają na terenie całego kraju, a niektóre tylko w wybranych regionach, dlatego warto upewnić się czy dana firma będzie działać również w twoich okolicach.

Co zrobić z niechcianym samochodem?

Nawigacja wpisu


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − 5 =