Rynek przesyłek międzynarodowych rośnie w ogromnym tempie. Wynika to z faktu, że coraz częściej kupujemy różnego rodzaju produkty w zagranicznych sklepach internetowych, a także otrzymujemy (lub wysyłamy) paczki od rodziny oraz osób znajomych, mieszkających w Anglii, Holandii, Stanach Zjednoczonych czy innym państwie na świecie.

Z tego powodu funkcjonują na naszym rynku firmy kurierskie, których istotną gałęzią działalności są nie tylko przesyłki krajowe, ale też właśnie międzynarodowe. Posiadają one w swojej ofercie szereg usług i możliwości związanych z przewozem towarów poza granice Polski.

Od czego zależą koszty takiej usługi?

Nieustannie rosnącą popularność przesyłek międzynarodowych zawdzięczamy przede wszystkim temu, że podróżujemy dzisiaj znacznie więcej i coraz dalej niż jeszcze kilkanaście lat temu. W związku z tym coraz częściej pragniemy wysyłać bliskim paczki z różną zawartością. Warto również podkreślić, że powszechność usług kurierskich międzynarodowych bierze się z rozwoju handlu i łatwości w dostępie do oferty sklepów zagranicznych.

Koszty wysyłki towaru do innego kraju (leżącego w dowolnym miejscu na świecie) nie są jednolite i zależą w dużej mierze od kilku parametrów: wagi oraz wymiarów, rodzaju usługi, typu opakowania i miejsca docelowego. A zatem im większa i cięższa będzie nasza paczka, tym więcej zapłacimy za jej dostarczenie.

Z kolei jeśli chodzi o rodzaj usługi, to za przesyłkę zwykłą zapłacimy mniej niż za priorytetową. To samo dotyczy przesyłki pobraniowej – w tym przypadku również musimy się liczyć z większymi kosztami. Więcej an ten temat można przeczytać na https://www.epaka.pl/przesylka-pobraniowa. Za opakowanie standardowe w postaci pudełka z kartonu nie są pobierane dodatkowe opłaty, natomiast w sytuacji, gdy przesyłamy rzeczy delikatne lub o nietypowych wymiarach – będziemy musieli prawie zawsze dopłacić.

Pamiętajmy również o tym, że wpływ na cenę wysyłki ma kraj, do którego pragniemy ją nadać – np. koszty przesyłek do państw europejskich są znacznie niższe niż wysyłka do USA czy Japonii. Ceny różnią się też w zależności od przewoźników. Przykładowo kurier GLS ma nieco inny cennik niż pozostałe firmy, choć nie są to znaczące różnice. Warto dodać, że w naszym kraju największą renomą cieszy się chyba kurier DHL, który jest ceniony za profesjonalizm i rozsądnie wycenioną paletę usług.

Rodzaje międzynarodowego transportu towarów

Współcześnie przesyłki międzynarodowe mogą być transportowane przeróżną drogą. Na terenie jednego kontynentu może to być na przykład przewóz drogowy (samochód dostawczy, pociąg itp.), ale w przypadku bardzo dalekich miejsc docelowych nie jest to często możliwe, a jeśli już, to niezbyt tanie rozwiązanie.

Zdecydowanie najszybszym środkiem transportu jest samolot, ale z pewnością nie najtańszym. Cenowo bije go bowiem na głowę statek (zwłaszcza jeśli chodzi o ładunki drobnicowe), choć tutaj z kolei musimy się liczyć z długim czasem oczekiwania na towar. Wybór odpowiedniego środka transportu wynika z rodzaju przesyłki i tego, jaką opcję zaznaczył klient w formularzu na stronie internetowej firmy albo w jej siedzibie.

Jak dostarcza się przesyłki międzynarodowe?

Nawigacja wpisu


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 15 =