W dzisiejszych czasach coraz częściej i chętniej robimy zakupy przez internet. Klienci podczas poszukiwań w sieci nie kierują się tylko ceną, ale również opiniami na temat sprzedającego. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze usługi były konkurencyjne, trzeba zadbać o każdy szczegół, w tym także o wysyłkę. Co zrobić, aby przyśpieszyć ten proces? Jak usprawnić wysyłkę towarów? Jak dbać o to, aby towar dotarł na czas? Z pewnością te i wiele innych dylematów towarzyszy osobom, które prowadzą swój biznes. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka ważnych wskazówek związanych z wysyłką towarów.

Profesjonalna wysyłka towarów

Oczywiście to, jak szybko możemy wysyłać dany towar, zależy od wielu czynników między innymi: rodzaju wysyłki, gabarytów paczki oraz sposobu wysyłki. Jednak jeżeli zależy nam na tym, aby klient był zadowolony, należy zadbać o każdy szczegół. Ważne jest również to, czy wysyłamy produkty, korzystając z firmy zewnętrznej, czy posiadamy własne zaplecze transportowe. Poniżej trzy obszary, które z pewnością pozwolą usprawnić ten proces.

Po pierwsze: czas realizacji

Niezwykle istotne jest to, aby klient, który zamawia nasz produkt, wiedział ile czasu zajmie wysyłka. Należy zatem wskazać na stronie niezbędne informacje dotyczące realizacji zamówienia, które uwzględnią pracę w weekendy i święta. Tym sposobem unikniemy dodatkowych pytań oraz wyeliminujemy niecierpliwość ze strony klienta.

Po drugie: status zamówienia

Aby wysyłka przeszła sprawnie, warto skorzystać z dodatkowych narzędzi do sprzedaży online. Tego typu rozwiązania bardzo często umożliwiają wysyłkę informacji do klienta, na temat aktualnego statusu zlecenia.

Po trzecie: kod śledzenia przesyłki

Jedną z najbardziej popularnych funkcji którą powinniśmy uwzględnić, nadając paczkę, jest możliwość sprawdzenia, gdzie aktualnie jest zamówiony produkt. Bez względu na to, czy towar wysyłamy przez firmę zewnętrzną, czy mamy swoich kierowców. Jeżeli wysyłka leży po naszej stronie, warto zakupić sprzęt GPS z rozbudowanymi funkcjami, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu ze śledzeniem tras pojazdów.

Wśród kwestii, na które należy zwrócić uwagę, są również poprawne dane. W tym przypadku skupiamy się już na samym procesie zamówienia. Bez względu na to, czy wysyłamy do klienta buty, czy paletę owoców, bardzo ważne jest to, aby dane się zgadzały. W samej Polsce istnieje wiele miejscowości o tej samej nazwie, jednak z innym kodem pocztowym. Jeżeli chcemy uniknąć problemów związanych z błędnymi danymi, warto przygotować formularz, który na podstawie nazwy miejscowości lub wspomnianego wcześniej kodu, przypisze odpowiednie województwo. Istotne jest również to, aby pobrać numer telefonu do kontaktu.

Istotna jest także kwestia dotycząca stałego monitorowania aktualnej lokalizacji pojazdu, którym jest przewożony towar. O zaletach tego rozwiązania można dowiedzieć się na https://www.geonavi.com.pl/.

Powyższe wskazówki z pewnością pomogą ze sprawnym procesem logistycznym w każdej firmie transportowej, czy sklepie online. Bez względu na to, jaki towar sprzedajemy, należy zadbać o to, aby klient był zadowolony. Czasami wystarczy kilkugodzinne opóźnienie, aby spowodować szereg dodatkowych kosztów, które z pewnością negatywnie wpłyną na dalszą współpracę.

Jak dbać o to, aby towar dotarł na czas do odbiorcy?

Nawigacja wpisu


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 2 =